Bekir Pakdemirli Albaraka Türk Başkabvekili oldu

Severus

Global Mod
Global Mod
Tarım ve Orman Bakanlığı bakılırsavinden affını istedikten daha sonra Albaraka Türk idaresine giren Bekir Pakdemirli, bankanın bugün yapılan genel konseyinde İdare Konseyi Lider Vekilliğine atandı.

Konu ile ilgili olarak Albaraka Türk’ten KAP’a şu açıklama yapıldı.

“Bankamızın 22 Kasım 2022 tarih ve 2412 oturum no.lu İdare Şurası sonucuyla; -Yönetim Konseyi Lider Vekili olarak Bekir PAKDEMİRLİ’nin gorevlendirilmesine, -Kredi Komitesi’nde; Houssem BEN HAJ AMOR’un Lider, Kemal VAROL, Azhar Aziz DOGAR ve Malek Khodr TEMSAH’un (Genel Müdür) Üye olarak nazaranvlendirilmelerine, -Denetim Komitesi’nde; Mustafa BÜYÜKABACI’nın Başkanlık bakılırsavine devamına, Bekir PAKDEMİRLİ ve Mohamed Ali CHATTI’nin Üye olarak nazaranvlendirilmelerine,

-Kurumsal İdare Komitesi’nin isminin “Kurumsal İdare ve Sürdürülebilirlik Komitesi” olarak değiştirilmesine, kelam konusu komite üyeliklerine; Ghassan Ahmed M. AMODI’nin Lider;

Tawfig Shaker M. MUFTI, Akram YASSIN ve Seyfullah DEMİRLEK’in (Bankamız Yatırımcı Alakaları Yöneticisi) Üye olarak gorevlendirilmelerine, -Ücretlendirme Komitesi’nin isminin “Ücretlendirme ve Aday Gösterme Komitesi” olarak değiştirilmesine, mevcut üyelerinin Houssem BEN HAJ AMOR’un Lider,

Mustafa BÜYÜKABACI ve Mohamed Ali CHATTI’nin Üye olarak motamot devamına, -Bilgi Teknolojileri Yönetişim Komitesi’nde; Melikşah UTKU’nın Başkanlık ve Malek Khodr TEMSAH’ın Üyelik vazifelerine devamına, Hood Hashem Ahmed HASHEM’in Teknik Üyelik misyonunun sona ermesine,

-Risk Komitesi ismiyle yeni bir komite ihdas edilmesine, kelam konusu komitede; Houssem BEN HAJ AMOR’un Lider; Ghassan Ahmed M. AMODI ve Tawfig Shaker M. MUFTI’nin Üye olarak bakılırsavlendirilmesine, -Sürdürülebilirlik Komitesi’nin ve İcra Komitesi’nin kaldırılmasına, karar verilmiştir.”

BEKİR PAKDEMİRLİ KİMDİR?

1973 yılında İzmir’de doğdu. Lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü’nde, yüksek lisans eğitimini Başşehir Üniversitesi İşletme İdaresi Bölümü’nde ve müteakiben doktora eğitimini Celal Bayar Üniversitesi’nde İktisat alanında tamamladı. Profesyonel mesleği boyunca, içerisinde Turkcell Bağlantı Hizmetleri A.Ş., BİM Birleşik Mağazalar A.Ş. ve Bankamızın da bulunduğu ulusal ve memleketler arası seviyede değerli şirketlerde üst seviye yöneticilik bakılırsavlerinde bulundu.

Temmuz 2018’de Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı tarafınca Tarım ve Orman Bakanı olarak nazaranvlendirildi. Mart 2022’ye kadar Türkiye Cumhuriyeti Tarım ve Orman Bakanı olarak nazaranv yapan Dr. Pakdemirli, Ağustos 2022’de Albaraka Türk’e bağımsız idare şurası üyeliğine seçildi.