Bayanlar Günü arifesinde kızı cinayete kurban giden anne: Bu şiddet son bulsun

Bilgin

Global Mod
Global Mod
MHP Denizli Vilayet Lideri Yusuf Garip, 8 Mart Dünya Bayanlar Günü ötürüsıyla manalı bir ziyaret gerçekleştirdi. Denizli’de geçtiğimiz yıl Bayanlar Günü arifesinde eski eşi tarafınca av tüfeğiyle vurularak öldürülen 24 yaşındaki Fatma Kovan’ın annesi Seval Kovan’ı İdare Şurası Üyesi Şeyma Bektaş ile birlikte ziyaret eden Garip, ailenin acısını paylaştı.

bu biçimdesi bir günde gerçekleşen ziyaretten dolayı memnun olduğunu belirten acılı anne Seval Kovan, 8 Mart Bayanlar Gününün manasının büyük olduğunu söylemiş oldu. Kızının hasretiyle yanıp tutuştuğunu belirten anne Seval Kovan, “Evladını kaybetmiş bir anneyim. Allah’ım hiç kimseye evlat acısı vermesin. 24 yaşındaki evladımı toprağa verdim. Bu evlat acısı fazlaca sıkıntı, dayanılmaz bir şey. 8 Mart Dünya Bayanlar Gününde Allah’tan tek dileğim hiçbir bayanımıza el kalkmasın! Canım evladımı 8 Mart arifesinde geçtiğimiz yıl bayan terörüne kurban verdim. 24 yaşına kadar beslediğimiz çocuklarımızı bir anda 4 kurşunla öldürenler, asla demir parmaklıkların akabinde çıkmasın. Ben bayana yönelik şiddete en ağır cezaların getirilmesini istiyorum. İdamla yargılanmalarını istiyorum. Bayana yönelik yapılan her türlü şiddeti kınıyorum! Devletimiz asla onları affetmesin istiyorum. Bir anne olarak, bir bayan olarak, ‘Kadına Şiddete Hayır’ diyorum. Allah’ım bu acıyı kimseye göstermesin. 8 Mart Dünya Bayanlar Gününde tüm bayanlarımızın gününü kutluyor artık şiddetten uzak bir hayatta yaşamalarını diliyorum” dedi.

“BU ŞİDDET SON BULSUN”

Anne Seval Kovan’ın acısını yürekten paylaştığını söz eden MHP Vilayet Lideri Yusuf Garip ise, “Sizin huzurunuzda 8 Mart Bayanlar Gününde yürekten temennim, artık bayana yönelik şiddetin durması, bayan cinayetlerinin son bulmasıdır. Ülkemizin, dünyanın her yerinde bayana şiddet uygulayanları kınıyorum. Maalesef canilikten öte bir tablo ile karşı karşıyayız. Bu acıyı en derinden ve yakından yaşayan bir anne olarak sizin acınızı yürekten paylaşıyorum. Şanlı Meclisimizin, Adalet Bakanlığımızın, ülkemizde bayana yönelik şiddete karşı gerekli çalışmaları acilen tamamlayacağını düşünüyorum” dedi.

“KADINLAR TOPLUMUN MİMARIDIR”

Müreffeh bir toplumun odak noktasının bayanlar olduğunu belirten MHP Vilayet Lideri Yusuf Garip, “Türk hanımı, geçmişte olduğu üzere bugün ve gelecekte de daha sağlıklı, memnun ve başarılarla dolu müreffeh bir toplum olma yolunda kilit rol oynamaya devam edecektir. Bu vesileyle başta analarımız olmak üzere tüm bayanların 8 Mart Dünya Bayanlar Gününü kutluyorum” sözlerini kullandı.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Çal ilçesine bağlı Sazak Mahallesinde 6 Mart 2021 tarihinde meydana gelen olayda; eşi Osman A’ya 5 ay evvel boşanma davası açan 24 yaşındaki Fatma Kovan A., tartışma yaşadığı eşinin kendisini bıçakla yaralaması üzerine konuttan kaçarak uzaklaşmaya çalıştı. Uyuşturucunun tesirinde olduğu argüman edilen Osman A., meskende bulunan av tüfeğiyle Fatma Kovan’a bahçeden çıkmaya çalıştığı sırada sırtından 4 el ateş ederek yaraladı. Ağır yaralanan bahtsız bayan, kaldırıldığı hastanede yapılan müdahalelere karşın kurtarılmadı. 7 yaşındaki çocuklarının konutta olmadığı bir ortamda boşanma etabındaki eşini öldüren Osman A. ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.