Bakan Yardımcısı Sayan’dan Apple CEO’su Tim Cook’a Türkiye’de üretim daveti

• Konuyu başlatan admin
  • Başlangıç tarihi
A

admin

Guest
Apple CEO’su Tim Cook, İstanbul’a açılan yeni Apple Store mağazası hakkında bir tweet attı. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, bu tweeti alıntıladı ve Apple’a Türkiye’de üretim davetinde bulundu.

Apple CEO’su Tim Cook, paylaşımında şu kelamlara yer verdi:

“İstanbul’daki yeni hoş mağazamız Apple Bağdat Caddesi karşınızda. Bu canlı topluluğun bir kesimi olmaktan memnunluk duyuyoruz ve müşterileri bu mükemmel yeni alana davet etmek için sabırsızlanıyoruz” dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcı Ömer Fatih Sayan bu tweeti alıntılayarak şunları söylemiş oldu:

“İstanbul’daki harika mağaza için Tim Cook’u tebrik ederim. Emrah Atila ile burayı ziyaret ettim. Küresel pazarlara ulaşmayı hedefleyen lokal uygulama geliştiricilerinin konuk edilmesiyle buranın daha da hoş bir yer olacağını umuyorum. Apple’ın Türkiye’de üretim yatırımlarını da görmeyi umuyorum. Âlâ iş Resan Yüner (Apple Türkiye Müdürü).”

Türkiye’de Android telefonlar üretiliyor

Türkiye’de geçen sene Aralık ayında yürürlüğe giren teşvik kararlarının akabinde yabancı akıllı telefon üreticileri peş peşe Türkiye’de üretime başladı. Xiaomi, Samsung, Oppo, Realme, Vivo, Tecno Mobile ve TCL markalarının kimi akıllı telefon modelleri Türkiye’de üretiliyor. Apple’ın Türkiye’de üretim tesisi bulunmuyor.