Ayça Varlıer: Türkiye’de başarılı oldum fakat tanınan olamadım

Kamelya

New member
16 yaşında Amerika Hartford Üniversitesi’ne bağlı The Hartt School’dan mezun olduktan daha sonra Harvard Üniversitesi’nin Moskova Sanat Okulu’yla ortaklaşa yaptığı program dahilinde beş ay Moskova’da, iki yıl Boston’da kalarak oyunculuk master’ı yapan Ayça Varlıer, hayallerine yaklaşıyor.

Hürriyet’ten İsmail Bayrak’ın haberine nazaran, 2003 yılında döndüğü Amerika’ya bir daha gitmeye hazırlanan Varlıer, Broadway müzikali için menajerlik şirketinin teklifine “evet” dedi. Varlıer, eylül ayında Broadway üzerine bir müzikal çalışmasına gireceğini söylemiş oldu.

Türkiye’de başarılı olduğunu lakin tanınan olamadığını söyleyen Ayça Varlıer, hususla ilgili şöyleki konuştu: “Türkiye’ye geri dönmemin niçini Green Card olmamasıydı. Ancak artık erkek arkadaşım Green Card’lı, hem de Amerikan vatandaşı. Türkiye beni epey güzel eğitti. Almadığım ödül kalmadı. Türkiye’de başarılı oldum ancak tanınan olamadım. Zira sanatımla ilgilendim.”

“SEVGİLİM KÜRESEL DEĞER”

Amerika’da DJ Memos olarak ün yapan müzisyen sevgilisi Serhan Aydemir ile evlenmeyi planladıklarını da kelamlarına ekleyen Ayça Varlıer, “Serhan New York’ta epey bilinen bir DJ ve teşebbüsçü işadamı. Evliliği ileriki devirde planlıyoruz. Biz o yoldayız esasen, bir hayat için birleştik. Türkiye’de magazinsel kıymeti olmayabilir lakin benim sevgilim küresel bir değer” dedi.

“ŞÖHRET BİR KİMLİK DEĞİL”

Ayça Varlıer, Türkiye’de şöhret olma mevzusuyla ilgili niyetlerini de paylaştı: “Şöhret olmak isteyen bir insan için ben gerçek biri değilim. Bana nitekim oyuncu olmak istiyorum diyen gelmeli. Şöhret bir kimlik değil. Şöhret toplum içinde konuşulan bir vasıf. Çok da sıradan bir şey.”