Aras Bulut İynemli’nin Atatürk dizisi ne vakit, hangi kanalda, oyuncuları kimler?

Alparslan

Member
4 yıl süren Kurtuluş Savaşı’nın akabinde Mustafa Kemal Atatürk‘ün önderliğinde 1923 yılında kurulan Türkiye Cumhuriyeti, 2023 yılında 100. yılını kutlayacak. Özel kuruluşlar ve devlet kurumları tarafınca yıl boyunca bir hayli aktiflik düzenlenecek. Bu kapsamda ülkemizde hizmet veren dijital platform Disney Plus, 2023 yılında ‘Cumhuriyet’ dizisiyle seyircilerin karşısına çıkacak.

ARAS BULUT İYNEMLİ’NİN ATATÜRK SİNEMASI NE VAKİT YAYINLANACAK?

Dizi-film bölümünün son periyot yükselen yıldızlarından Aras Bulut İynemli, ‘Cumhuriyet’ dizisinde Mustafa Kemal Atatürk’ü oynayacak. Konusu hakkında çabucak hemen net bilgi bulunmayan dizi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yıl dönümü olan 2023 yılının ekim ayında yayınlanacak.

6 kısımdan oluşacak dizinin çekimleri geçtiğimiz temmuz ayında başladı.

Aras Bulut İynemli geçen aylarda proje ile ilgili olarak, “Mustafa Kemal Atatürk’ü anlatan bir projemiz olacak. Ben de Mustafa Kemal Atatürk’ü canlandıracağım. Çok heyecanlıyım. Zira bu biçimde bir rolü canlandırmak büyük bir onur ve gururdur. Projeyle ilgili epeyce bilgi veremiyorum. Üretim şirketi vakti gelince açıklama yapacaktır. Atatürk’ü elimizden geldiğince en âlâ biçimde anlatmak tek amacımız” dedi.

ARAS BULUT İYNEMLİ’NİN ATATÜRK SİNEMASI NEREDE YAYINLANACAK?

Yönetmen
koltuğunda Mehmet Ada Öztekin‘in yer aldığı ‘Cumhuriyet’ dizisi, Walt Disney’in dijital yayın platformu ‘Disney Plus’ta seyirciyle buluşacak. Merakla beklenen sinemanın, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılına özel olması ötürüsıyla her bir ayrıntı üzerinde titizlikle duruluyor.

‘Cumhuriyet’ dizisi kamuoyuna birinci sefer gazeteci Ayşe Arman şu paylaşımıyla duyurmuştu: “Duyduk duymadık demeyin. İki yıl daha sonranın bomba haberini şimdiden sizinle paylaşıyorum. 2 yıldır senaryo çalışması saklılık ortasında süren harbi büyük bir projeden kelam ediyorum. Projeyi Lanistar Medya yapıyor. Pekala başrolü, yani Ceddimizi kim canlandıracak? Yanıt veriyorum: Aras Bulut İynemli.”

CUMHURİYET DİZİSİ KONUSU NE, OYUNCULARI KİMLER?

1919 yılında işgalci güçlere karşı Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde başlatılan Kurtuluş Savaşı’nın 1923 yılında Türk milletinin muzaffer olmasıyla bitmiş oldu. Osmanlı hanedan üyeleri İngilizlere sığınarak ülkeden kaçarken, 29 Ekim 1923 tarihinde kuruldu.

29 Ekim 2023 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılı kutlanacak. Bu kapsamda yıl boyunca resmi ve özel çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Ülkemizde geçtiğimiz haziran ayında yayın hayatına başlayan ‘Disney Plus’ isimli online platformda ‘Cumhuriyet’ dizisi gösterime girecek.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılına özel çekilecek dizide Mustafa Kemal Atatürk’ü oynayacak. Sinemanın oyuncu takımında; Mehmet Günsür, Songül Öden, Sarp Akkaya, Darko Peric üzere isimler yer alıyor. Öte yandan ünlü İngiliz aktris Emma Watson’ın da dizide rol alacağı ileri sürüldü. Ünlü müzisyen Hans Zimmer’ın ise dizinin müziklerini yapacağı konuşuluyor.

ARAS BULUT İYNEMLİ’NİN SON HALİ

Çekimleri başlayan ‘Cumhuriyet’ dizisinde büyük başkan Mustafa Kemal Atatürk’ü oynayacak Aras Bulut İynemli’nin imajını yenilemesi de gözlerden kaçmadı. Vodafone’nun yeni reklam sinemasında rol alan ünlü oyuncu, Atatürk’e benzemek için bıyık bıraktığı görüldü. Dizi için saçlarını da değiştiren Aras Bulut İynemli, ipucu olmaması için şapka takarak saçlarını göstermemeyi tercih etti.