Aras Bulut İynemli kimdir, kaç yaşında, nereli, uzunluğu kaç? İşte merak edilenler

Alparslan

Member
7. Koğuştaki Mucize sinema sinemasındaki başarılı performansıyla alkış toplayan Aras Bulut İynemli, daha evvel O denli Bir Geçer Vakit ki dizisindeki ‘Mete’ karakteriyle ‘En Yeterli Yardımcı Oyuncu’ mükafatına layık görülmüştü. Özel hayatıyla pek gündeme gelmeyen Aras Bulut İynemli, verdiği bir röportajda uzun müddettir aşk yaşadığı ile evlenmeyi planladıklarını söylemiş oldu.

ARAS BULUT İYNEMLİ’NİN HAYAT ÖYKÜSÜ

1990 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Annesi Sevtap İynemli ve babası Cengiz İynemli’dir. Orçun ve Yeşim isimlerinde kardeşleri vardır.

Beşiktaş Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan daha sonra İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Uçak Mühendisliği kısmında lisans eğitimini tamamladı.

çabucak hemen öğrenciyken oyunculuk hayalinin peşinden giden Aras Bulut İynemli, 2009 yılında okulunu dondurup Art Sokaklar dizisi ile kamera karşısına geçti.

2010 yılında O denli Bir Geçer Vakit ki dizisinde Mete Akarsu olarak seyirci karşısına çıktı. 2011 yılında Antalya Televizyon Ödülleri’nde ‘En Düzgün Yardımcı Erkek Oyuncu’ mükafatına layık görüldü.

Akabinde Süper Yüzyıl, İçerde üzere televizyon dizilerinde muvaffakiyetini sürdüren oyuncu, dizisi ile ününe ün kattı. 2017 yılında Yamaç olarak ekrana gelen Aras Bulut İynemli, 4 dönemdir başarılı performansı ile diziseverlerin beğenisin topluyor.

2019 yılında rol aldığı 7. Koğuştaki Mucize sinema sinemasındaki oyunculuğu, kamuoyunda büyük beğeni topladı.

ARAS BULUT İYNEMLİ’NİN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK SİNEMASI NE VAKİT?

Gazeteci Ayşe Arman, Aras Bulut İynemli’nin 29 Ekim 2023‘te hayata geçirilecek bir projede Mustafa Kemal Atatürk’ü oynayacağını deklare etti. Ünlü oyuncunun Büyük Öncü’yü canlandıracağı sinemanın çekimlerinin 2022 yılında çekilmesi bekleniyor.

“İki yıl daha sonranın bomba haberini şimdiden sizinle paylaşıyorum, 29 Ekim 2023’te, yani Cumhuriyet’imizin 100. yılında, bir Mustafa Kemal Atatürk projesi geliyor” diyen Arman paylaşımında şu tabirleri kullandı:

“Duyduk duymadık demeyin! İki yıl daha sonranın bomba haberini şimdiden sizinle paylaşıyorum. Zira epey heyecan duydum, iki sene ölsem içimde tutamam. 29 Ekim 2023’te, yani Cumhuriyet’imizin 100. yılında, bir Mustafa Kemal Atatürk projesi geliyor. 2 yıldır senaryo çalışması saklılık ortasında süren büyük bir projeden kelam ediyorum. Direktör koltuğunda Mehmet Ada Öztekin var. Projeyi Lanistar Medya yapıyor. Pekala başrolü, yani Ceddimizi kim canlandıracak? Yanıt veriyorum: Aras Bulut İynemli!”

Arman, kelamlarına şu biçimde devam etti: “Bence fazlaca fazlaca yeterli bir seçim. Son periyodun en güzel erkek oyuncularından Aras Bulut İynemli. Ailecek hastasıyız. Alışılmış ki Çukurcu’yduk. Natürel ki 7. Koğuş’taki Mucize’yi öle öle, ağlaya ağlaya, hayranlıkla izledik. Çok gerçek buluyorum onu. Samimi, gerçek. Abartılı hiç bir şeyi yok. Ultra doğal bir oyunculuğu var, oynamıyor, canlandırdığı kişi oluyor. özetlemek gerekirsesı her rolün altından kalkabileceğini düşünüyorum.”

ÖZEL HAYATI

1990 doğumlu olan Aras Bulut İynemli, 2021 yılı prestijiyle 31 yaşındadır.

Uzun müddettir birlikte olduğu oyuncu Bige Önal ile evlenmeyi planladıklarını deklare etti.

Aras Bulut İynemli 1.80 metre uzunluğunda, 70 kilo ve başak burcudur.

Toplumsal paylaşım sitesi Instagram’da @iynemliarasbulut, Twitter’da @Aras_B_iynemli kullanıcı ismiyle yer almaktadır.

ARAS BULUT İYNEMLİ DİZİLERİ

2009 – Art Sokaklar (Şeref) (Konuk Oyuncu)
2010-2013 – O denli Bir Geçer Vakit ki (Mete Akarsu)
2013-2014 – Harika Yüzyıl (Şehzade Bayezid)
2015 – Maral: En Hoş Öyküm (Sarp Altan)
2016-2017 – İçerde (Umut Yılmaz / Mert Karadağ)
2017-2021 – Çukur (Yamaç Koçovalı)
2019 – Çarpışma (Yamaç Koçovalı) (Konuk Oyuncu)

ARAS BULUT İYNEMLİ SİNEMALARI

2013 – Mahmut ile Meryem (Mahmut)
2013 – Tamam mıyız? (İhsan)
2017 – Martıların Efendisi (Ateş)
2019 – 7. Koğuştaki Mucize (Memo)