Antrenör eğitiminde güncelleme çalışmaları Antalya’da yapıldı

SmokePlumes

Active member

Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Yöneticiliği tarafınca düzenlenen UEFA Eğitim Programlarında bakılırsav alan tüm antrenör eğitimcileri, 7-26 Ekim tarihleri içinde Antalya’da gerçekleştirilen güncelleme çalışmalarına katıldı. Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Yöneticisi Oğuz Çetin’in de yer aldığı tertipte antrenör eğitim programlarının müfredatları ele alındı. Tamamlanan eğitim programlarından alınan geri bildirimler, UEFA ile yapılan görüşmeler ve yeni futbol trendleri doğrultusunda tüm programlarda yenilikler yapıldı.

Futbol Gelişim Yöneticisi Oğuz Çetin, Antalya’daki güncelleme çalışmalarının son derece başarılı geçtiğini söylemiş oldu. Çetin, bakılırsave geldiğinden bu yana kendini daima yenileyen, çağdaş halleri kullanan bir antrenör profili oluşturmak için gayret harcadıklarını, bunu yaparken de bu antrenörleri geliştirecek antrenör eğitimcilerinin de gelişmenini sağladıklarını belirtti. Futbolun epey dinamik bir yapısı olduğuna dikkat çeken Oğuz Çetin, maksatlarının eğitimde kaliteyi daima artırmak ve tüm yenilikleri programlarına dahil etmek olduğunu vurguladı.

Bu ortada UEFA A Antrenör Eğitim Programı’nda 20. kümenin birinci evre eğitimi de 23 aday antrenörün iştirakiyle Antalya’da yapıldı.