Ali Koç’tan Mesut Özil karşılığı

Libero

New member
Fenerbahçe Lideri Ali Koç, KKTC FBİDER’in düzenlediği ‘Gelecek Fenerbahçe’ temalı panele katıldı.

Teknik yöneticilik konusunda 2-3 aday üzerinde çalıştıklarını lisana getiren Lider Koç, birtakım oyunculara epeyce önemli teklifler olduğunu söylemiş oldu. Koç ayrıyeten takım dışı kalan Mesut Özil için de tabirlerde bulundu.

Koç’un açıklamalarından satırbaşları şöyle:

“İLK SENE FACİAYDI BİZİM DÖNEMİMİZDE”

“Her kulüp bir tökezleme periyodundan geçiyor. Biz 10 sene ortasında ağır travmalar geçirmiş, şampiyonluk kaçırmış, 3 Temmuz hayatış, hakem yanılgılarına uğraşıp bir topluluğun mensubuyuz. Fenerbahçe’nin alana çıktığı vakit kaybetse de domine eden taraf olması lazım. 3 sene ortasında bakıyorum bizim stadyumda bir şey var. İnşallah onu da bir biçimde atlatırız. Fenerbahçe’nin maçı forse eden, çıktığı her maçı dürtüsüyle çıkan pozisyonuna gelmesi gerekiyor.”

“İlk sene faciaydı bizim devrimizde. İkinci seneye geldik, harikulade bir başlangıç, Ersun Yanal periyodu 22. hafta şampiyonluğun en büyük adayıydık, daha sonrasındaki 7 haftada 21 puanın 18’ini kaybettik. Bunlar futbol talihi değil. Sokak tabiriyle orada oyulduk ve 7. bitirdik. Facia geçirdiğimiz dönem 6. bitirdik, daha sonrasındaki dönem 21 puanın 18’ini kaybettik art geriye.”

“MESUT ÖZİL’İN TWEETİYLE YANIT VERECEĞİM”

Ali Koç, takım dışı kalan Mesut Özil ve Ozan Tufan hakkında da açıklamalarda bulundu.

“niçini, beş aşağı beş üst gazetede yazıyor. Ben daha konuşmadım lakin Mesut Özil’in tweetiyle yanıt vereceğim; Aslolan Fenerbahçe’dir.”

“BAZI OYUNCULARA ÇOK ÖNEMLİ TEKLİFLER VAR”

“Belirli riskler almak zorundayız, bir futbolcu için ben bunu alayım, şunu şunu satarım. En makus bunu elden çıkarırım diyeceğiz. Kimi oyuncularımıza önemli teklifler var. O denli riskler alarak. Kimi oyuncularıma fazlaca önemli teklifler var, onları istesek de tutamayabiliriz. O yüzden biraz risk alarak yeni dönem planlamasını yapıyoruz.”

“5-6 futbolcumuza hayli ağır ilgi var. Benim inancım, her insanın koyduğu bir sayı var, onun üzerine geldiği vakit epeyce diretmemek gerekir. Gelir-gelmez bilmiyorum, onlar geldiği vakit FFP göz önünde bulundurduğumuz vakit cephanemiz olacak. Fakat ilgi birtakım futbolcuların yerini doldurmak için, Kim üzere birinin yerini doldurmak bugünkü mevcut imkanlarla yerini doldurmak mümkün olmayacaktır.”

“TEKNİK YÖNETİCİLİK İÇİN 2-3 ADAY ÜZERİNDE GİDİYORUZ”

“Avrupa’da ziyaretlerimiz oldu. 2-3 aday üzerinde gidiyoruz. Bunlar iki aydır devam eden görüşmeler. Bizim ekonomik gücümüze göre de bir nebze ağır olacak diyelim ancak bunlar dünya çapında isimler. Lakin Türkiye’de 3-4 hafta yeterli futbol oynuyorsunuz, ‘Bu hoca kalsın, ne gerek var dışarıdan hoca getirmeye diyorlar.’ Dışarıdan en uygununu getirseniz bile Türkiye’de yerden yere vurulacak. Türkiye’de yabancı hoca olmak sıkıntı lakin bu sefer turnayı gözünden vuracağımızı ümit ediyorum.”