ABB’den çocuklar için bilim şenliği

Manolya

Global Mod
Global Mod
Ankara Büyükşehir Belediyesi, “8-14 Mart Bilim Haftası”nı çocuklarla birlikte kutladı. Bayan ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı, Bilkent Üniversitesi, TOBB ETÜ, Ostim Teknik Üniversitesi, Ulusal Nanoteknoloji Araştırma Merkezi (UNAM), Robotik Kodlama Akademisi, Arslan-Ergül Lab iş birliği ile “Bilim Şenliği” düzenledi. 7-14 yaş ortası çocuklar çeşitli deneyler yaparak bilimin eğlenceli dünyasıyla tanıştı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, “8-14 Mart Bilim Haftası” niçiniyle Başkentli çocuklara özel bilim şenliği düzenledi.

ABB Bayan ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı, Çocuk Kulüplerine üye 7-14 yaş ortası çocukları Gençlik Parkı Kültür Merkezi Necip Fazıl Fuaye Alanı’nda bir ortaya getirdi.

ÇOCUKLAR BİLİMİN KEYİFLİ DÜNYASINI KEŞFETTİ

Bilkent Üniversitesi, TOBB ETÜ, Ostim Teknik Üniversitesi, Ulusal Nanoteknoloji Araştırma Merkezi (UNAM), Robotik Kodlama Akademisi ile Arslan-Ergül Lab iş birliği ile düzenlenen “Bilim Şenliği”ne katılan çocuklar; robotik kodlama, sanal gerçeklik gözlüğü, yanardağ patlama ve DNA deneylerinin anlatıldığı stantlarda bilimin eğlenceli dünyasını keşfetme fırsatı buldu.

Aktifliğe ait bilgi veren Çocuk Hizmetleri Şube Koordinatörü Tuğba Nagehan Turpçu, “8-14 Mart Bilim Haftası ötürüsıyla “Bilim Şenliği” aktifliği düzenledik. TOBB, Bilkent ve Ostim Teknik Üniversitesi ile iş birliği yaptık. Kurulan stantlarda çocuk kulüplerinden gelen 7-14 yaş ortası çocuklarımız bilimin ve değişen teknolojinin keyifli yanlarını nazaranrek öğrendi” dedi.

Bilim Şenliği’nde çeşitli deneyler de yapan çocuklar fikirlerini şu sözlerle paylaştı:

Ömer Asaf Atak: “12 yaşındayım, bence burası epeyce pahalı. Veteriner olmak istiyorum fakat bilimi epey seviyorum.”

Cemre Su Çakmak: “11 yaşındayım, burada robotları, yanardağ deneyini, DNA testlerini gezdim. BT’yi (Bilgi Teknolojisi) ve bilimi gördüm.”

Gülçin Asdoğdu: “Bir sürü deney yaptım. DNA testi, yanardağ patlaması üzere. Burayı epey sevdim.”

Buyruk Kaan Toraman: “Burada sanal gerçeklik gözlüğü, DNA bilekliği, volkan patlama anını gördüm. Legolarla kodlama programlarını öğrendim. En hayli sanal gerçeklik gözlüğünü ve DNA bilekliğini beğendim. Çok keyif aldım.”

Azra Su Kırca: “Burası epey eğlenceli, hayli beğendim.”

Berra Karan: “Burada en epey uzay gözlüğünü beğendim ve hayli eğlendim. Bilimi epeyce seviyorum, teşekkür ederiz.”

Hibya Haber Ajansı