4 Antrenör Eğitim Programı daha tamamlandı

SmokePlumes

Active member
TFF Futbol Gelişim Yöneticiliği tarafınca düzenlenen Antrenör Eğitim Programları devam ediyor. Şubat ayının birinci yarısında 4 program daha gerçekleştirildi. 1-13 Şubat 2022 tarihleri içinde yeni eğitim devrinin 7., 8. ve 9. kümelerinin 2.Aşama UEFA B Antrenör Eğitim Programları Antalya’da yapıldı. Toplam 72 antrenör adayının katıldığı eğitimlerde 3 farklı kulüpten 72 piyon oyuncu derslerde yer aldı. Manavgat Futbol Akademisi öğrencileri programlara ziyarette bulunurken, TFF Futbol Gelişim Yöneticisi Oğuz Çetin ile aday antrenörlere çiçek ikram etti.

Atletik Performans Antrenör Eğitim Programı’nın birinci yüz yüze eğitim basamağı da bitmiş oldu. TFF’nin Riva’da bulunan Hasan Doğan Ulusal Ekipler Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde düzenlenen programa 56 aday antrenör katıldı. Yeni eğitim periyodunda yapılan birinci Atletik Performans Antrenör Eğitim Programı, yenilenen içeriği ile gerçekleştirildi.

Tüm programların başında bulunan TFF Futbol Gelişim Yöneticisi Oğuz Çetin, antrenör eğitimlerinin verimli bir biçimde ilerlediğini söylemiş oldu. UEFA A ve B Antrenör Eğitim Programları’nda yenilenme devrinde belirledikleri standartları yakaladıklarını ve ideolojiyi yerleştirdiklerini belirten Çetin, Atletik Performans Antrenör Eğitim Programı’nın da başarılı geçtiğini tabir etti. Tüm programlarda donanımlı bir eğitimci takımının bulunduğunu vurgulayan TFF Futbol Gelişim Yöneticisi Oğuz Çetin, eğitimde sürat kesmeden yollarına devam edeceklerini söylemiş oldu.