11 aylık Onur bebeğin vefatında kahreden iddia!

Bilgin

Global Mod
Global Mod
14 Eylül’de Ankara-Kahramankazan kara yolu istikametinde ki Fatih Sultan Mehmet Bulvarı üzerinde sol şeritten giden 06 BKU 239 plakalı kamyonetin, yalnızca köprü inşaatına girecek nazaranvli araçlar için açılan toprak yola girmek için dönmesi kararı 06 FS 7189 plakalı araca çarpmış, 11 aylık Onur Kerem Nezir hayatını kaybetmişti.

Oğlunu kaybeden aile, kamyonet şoförünün yanılgılı bulunmasına ve bunun kanıtlanmasına karşın özgür bırakıldığını argüman ederek yaşanan olayları anlattı.

Kamyonet ile çarpışan aracın şoförü ve ömrünü kaybeden 11 aylık Onur bebeğin babası İlhan Nezir, kazanın yaşandığı yolda rastgele bir tedbir olmadığını öne sürerek, “Kaza kararı eşim ve ben yaralandık çocuğum merhum oldu. Kendi istikametimde sol şeritte giderken kendini bilmeyen bir kamyon şoförü sola dönüş olmamasına karşın bir anda aracı üzerimize yanlışsız kırdı. Kendisi ondan sonrasında verdiği sözlerde 30 kilometre süratle gittiğini, kazadan daha sonra bize yardım ettiğini söyleyerek palavra söz vermiş. Ancak soruyorum sizlere kentler ortası bir yolda 30 kilometre süratle gidilebilir mi. Bir anda yanımdan bana çarpmak suretiyle kasıtlı bir biçimde dönüş yaptı. Bunu tabirinde de kabullendi ve kazaya niçiniyet verdi. Kaza daha sonrasında hastanede çeşitli ihmaller ve oyalanmalar kararı çocuğum vefat etmiştir. Ben sizden adalet istiyorum. Şu anda bize çarpmış olan vatandaş, günler geçmesine karşın elini kolunu sallayarak dışarıda geziyor. Bir insan canı bu kadar ucuz olamaz. Davamı sonuna kadar sürdüreceğim” sözlerini kullandı.

“BU TRAFİK TERÖRÜNÜN ARTIK BİTMESİNİ BU BİREYLERE GEREKLİ SÜREÇLERİN YAPILMASINI TALEP EDİYORUZ”

Onur bebeğin dayısı Ahmet Durmuş, kamyonet sürücüsünün o dönüşü kasıtlı bir biçimde yaptığını argüman ederek, “11 aylık canımız ciğerimiz yavrumuzun vefatına kasıtlı bir biçimde niçiniyet veren kaza ile ilgili adalet arıyorum” dedi ve şu kelamları kaydetti:

“Kamyonet şoförü dönmemesi gereken yerde, inşaat alanında hiç bir nazaranvi ve süreci olmadığı biçimde inşaat alanına girdi ve aracını aracımızın üzerine sürerek kasıtlı olarak bir vefata niçiniyet verdi. Savcının, birinci günden tutuklama talep etmesine karşın sulh ceza hakimliği, trafik polisinin yüzde yüz kusurlu dediği kamyonet şoförünü hür bıraktı. Kaza yerindeki incelemeler kararı yolda 6-7 metrelik bir fren izi olduğu tespit edildi. Tüm tutuklama taleplerine karşın kamyonet şoförüne, 15 dakika bile tutulmadan kontrollü hürlük verilmiştir. Savcı, kamyonet şoförünün ikinci kere kusurlu olduğunu beyan ederek asliye ceza mahkemesine tutuklama talebini bir dahaledi lakin üzerinden 4 gün geçmesine karşın asliye ceza mahkemesi, hiç bir biçimde tutuklama yapmayarak yine cezayı işleyen kişiyi özgür bırakmıştır. Biz burada adaletimizi istiyoruz biz burada yalnızca bizim için değil herkes için adalet istiyoruz. Bu trafik terörünün artık bitmesini bu şahıslara gerekli süreçlerin yapılmasını talep ediyoruz.”

“AMBULANS KAPIDA BEKLEDİĞİ biçimde İÇERİDE 1 SAAT DAMAR YOLU ARANDI”

Kaza daha sonrasında 11 aylık Onur’u etraftaki vatandaşların sayesinde Kahramankazan Devlet Hastanesi’ne yetiştirildiğini lakin yeğenini hastanede ki ilgisizlik ve ihmal kararı kaybettiğini tez eden Ahmet Durmuş, “Kaza anında yavrumuzun başında bir kanama meydana geldi. Kazanın yaşandığı anda o bölgede bulunan bir bayan arkadaş sağ olsun çocuğu Kahramankazan Devlet Hastanesi’ne yetiştirdi. Birinci müdahaleyi, tabip olduğu bile bilinmeyen üstlerinde rastgele bir kıyafet bulunmayan iki kişi yaptı. Biri hiç bir biçimde müdahale etmeden başkasına yalnızca tanım ederek, gazlı bezle çocuğun başını sıvazlayarak temizletip, başını sardırdı. daha sonrasında çocuğun kulağından kan geldiğini fark ettiler ve temizlediler. Bundan daha sonra yanımıza gelerek bize, 112 acilin çağırıldığını bu hastanede müdahale yapılamayacağını ve Ankara Kent Hastanesi’ne sevkimizi gerçekleştiğini söylemiş oldu. 5 dakika daha sonra ambulans geldi lakin ambulansta giderken müdahale yapılabilmesi için damar yolu açılması gerektiğini söylemiş olduler. Birinci hemşire geldi elinin üzerinden damar yolu açtı ancak çocuğun eli şişti. sonrasındasında bedenin farklı bir yerinde damar yolu aramaya başladı. Çocuğun öbür bir yerinde damar yolu bulamayınca diğer bir hemşireyi çağırdı. O hemşirede bulamadı. İçeriden daima olarak çocuğun yanına hemşireler geldi ve damar yolu açmaya çalıştılar o ortada epeyce vakit kaybedildi. Ambulans kapıda beklediği biçimde içeride 1 saat damar yolu arandı. Çocuğa yaklaşık 6-7 hemşire müdahale etti” dedi.